آلومینیوم

چرا آهن نه؟

در دهه‌ها ورودی، آهن و آلومینیوم به عنوان دو از جمله مهمترین فلزات صنعتی، رشد چشمگیری در استفاده و کاربرد‌های خود داشته‌اند. آهن، با ویژگی‌های

Read More »
Chat GPT

اولین دوچرخه مجهز به هوش مصنوعی

در دنیای پیشرفته امروز، هوش مصنوعی به عنوان یک تکنولوژی بسیار قوی و تحول‌آفرین در حوزه‌های مختلف شناخته شده است. از زمان معرفی اولین دوچرخه

Read More »
براش پروفیل آلومینیوم

براش پروفیل آلومینیوم، پروسه ای است که در آن به وسیله برس های سیمی بر سطح پروفیل آلومینیوم خطوطی ایجاد می شود. در ادامه همراه شرکت میهن آلومینیوم قدیر باشید.

1.به وجود آوردن سطح صاف و از بین بردن خط های گرافیتی و سایه ها روی سطح پروفیل که در هنگام انجام فرآیند اکسترود ایجاد می شود. علاوه بر اینکه فرآیند براش خط و خش و خطوط ایجاد شده در زمان تولید و یا حمل و نقل پروفیل های آلومینوم را از بین می برد.

2. آماده سازی سطح پروفیل آلومینیوم برای عملیات آندایزینگ و یا رنگ پودری الکترواستاتیک.

حال میخواهیم سه نکته از مراحل انجام عملیات پروفیل آلومینیوم براش را به شما توضیح دهیم

مرحله اول: پاک سازی سطوح پروفیل آلومینیوم از آلودگی و چربی می باشد.

مرحله دوم: پروفیل های آلومینیوم بر روی غلتک ها و در برخورد مستقیم با برس های سیمی قرار می گیرد. جنس برس ها معمولا از استنلس استیل (فولاد زنگ نزن) ، نیکل (Ni) یا نیکل سیلور می باشد.

مرحله سوم: بعد از انجام عملیات و ایجاد خط و خش بر سطوح پروفیل های آلومینیوم که به دو صورت خشک یا مرطوب انجام می شود، زمان انجام فرآیند پاکسازی می رسد که پس از انجام آن پروفیل ها برای عملیات آندایزینگ (آندش)، عملیات رنگ پودری الکترواستاتیک و غیره آماده می شوند.