Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
کارخانه تولید پروفیل آلومینیوم

10 تولیدکننده پروفیل آلومینیوم برتر در جهان کدامند؟

پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلفی کاربرد دارد که مهم‌ترین آن‌ها، صنایع ساختمانی است.  تولید پروفیل آلومینیوم در بسیاری از صنایع مانند ساختمان سازی، صنایع سرمایش و گرمایش، برق و الکترونیک، پزشکی، ورزشی و بسیاری از صنایع دیگر نقش عظیمی داشته و می‌تواند سبب مقاوم و پایدار سازی طولانی مدت شود.
بدون شک در این صنعت، تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم نقش بسیار مهمی دارند و از میان بسیاری از تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم، تعدادی از آنها توانسته‌اند با مهارت و توانایی‌های خود رتبه برتری در سطح جهانی به دست آورند.

 انتخاب پروفیلآلومینیوم مناسب به شما کمک می‌کند که کارهای خود را بدون نقص پیش ببرید. مجموعه میهن آلومینیوم غدیر با برخورداری از انواع پروفیل آلومینیوم به شما این امکان را داده که با دریافت مشاوره، امکان انتخاب بهترین پروفیل را داشته باشید. 

در ادامه مقاله به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره 10 تولید کننده پروفیل آلومینیوم برتر در جهان همراه ما باشید.

فهرست عناوین

پروفیل آلومینیوم چیست و چه کاربردی دارد؟

پروفیل آلومینیوم سطح مقطعی است که ثابت بوده و هیچ‌گونه حرکتی ندارد. ثابت بودن آن سبب شده که در مصارف گوناگونی استفاده شود. معمولا تولید پروفیل آلومینیوم با روش اکستروژن انجام می‌گیرد که این روش نیز مزایای خاصی دارد. در تولید این پروفیل به صورت اکستروژن، بیلت تحت فشار حرارت قرار گرفته و از قالب‌هایی با اشکال گوناگون رد می‌شود. این رد شدن باعث شکل گیری پروفیل می‌گردد و در انتهای کار می‌توانید شاهد تولید پروفیل‌ آلومینیوم با اشکال مختلف داشته باشید.

البته تولید آن کار آسانی نبوده و باید توسط افراد کاربلدی انجام شود. فلز آلومینیوم به دلیل اینکه امکان بازیافت و استفاده مجدد دارد، به عنوان یکی از برترین فلزات در جهان شناخته شده است. به این جهت کاربرد زیادی داشته و روز به روز میزان تقاضای آن افزایش می‌یابد. 

پروفیل آلومینیوم مقاومت و دوام بالایی نسبت به سایر مدل‌ها دارد. این نوع پروفیل کاربردهای زیادی دارد که هر یک در صنعتی قابل استفاده هستند. پروفیل با نوع آلومینیوم به دلیل دوام بالا در صنایع مختلف و ساخت لوازماتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

از کاربردهای آن می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

 • ساخت و ساز ساختمان 
 • خودروسازی 
 • ساخت ماشین آلات و تجهیزات 
 • ساخت لوازم پزشکی 
 • ساخت تجهیزات کشاورزی و گلخانه‌ای
 • ساخت تجهیزات سرمایشی و گرمایشی 
 • و ….

معرفی 10 تولید کننده برتر پروفیل آلومینیوم

آن‌ها در لوازم، به افراد این امکان را می‌دهند که از وسایل و تجهیزات بادوامی برخوردار شوند. دوام و پایداری هر وسیله از مسائل مهمی به شمار می‌آید که باید قابل توجه قرار بگیرد. ممکن است پیدا کردن تولید کننده‌ای که بتواند قادر به ساخت پروفیل آلومینیوم به شکل عالی شود، سخت باشد. ولی در عوض خریداری پروفیل از تولید کننده برتر جهان، به شما این امکان را می‌دهد که هیچ نگرانی در مورد روند تولید و ساخت آن نداشته باشید. 

در ادامه مقاله به شما 10 تولید کننده پروفیل آلومینیوم برتر در کل دنیا را معرفی می‌کنیم. به این صورت خواهید توانست خرید مطمئن و درستی داشته باشید. 10 مورد از برترین تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم جهان عبارت اند از:

 1. Huajian Aluminum
 2. Hydro
 3. Sapa Extrusion
 4. China Zhongwang Holdings Limited
 5. Profile Procision Extrusions
 6. Eagle Moldings
 7. Constellium
 8. Aluminum Extrusions
 9. Hindalco-Novelis
 10. Bonnell Alumium

Huajian Aluminum

huajian aluminium company

این برند یکی از شرکت‌های معتبر و قابل اعتماد در زمینه تولید پروفیل‌ آلومینیوم است. مکان قرار گیری آن در کشور چین بوده که اگر به دنبال سازمانی معتبر هستید، این شرکت بهترین بوده و در رده اول جهان قرار گرفته است. 

این شرکت با برخورداری از تیم متخصص و کاربلد خود قادر به استفاده از مواد با کیفیت در تولید و ساخت پروفیل آلومینیوم است. به این منظور همیشه در تلاش بوده که بتواند خدمات و محصولات بروزی را در اختیار مشتریانش قرار دهد. این نوع محصولات نیز سبب جلب رضایت مشتریان خواهد شد.

Hydro

hydro company

هیدرو نیز یکی دیگر از تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم در جهان است.

 این شرکت نیز توانسته مقاوم برترین را به دست آورد و در نزدیک به 40 کشور دنیا مشغول به کار شود. این سازمان با مهارت تمام مواردی اعم از TIG/MIG را به صورت حرفه‌ای، کششی، چرخشی، مهرزنی فلز آلومینیوم و پانچ را به افراد ارائه می‌کند. آن‌ها در صنعت خودروسازی و ساختمان سازی از روش‌هایی همچون نیاز به سقف، پنجره و در، روکش بیرونی و اجزای اضافی استفاده می‌کنند. 

هیدرو با توانایی و مهارت‌های بخصوصی توانست در سال 2021 بیش‌ترین میزان درآمد از این حوزه را به خود اختصاص دهد.

Sapa Extrusion

sapa extrusion company

این سازمان از 23000 کارمند برخوردار بوده که امروزه توانسته لقب رهبر جهانی را به خود مختص کند. چرا که شرکت هیدرو با ساپا ادغام شده و با یکدیگر همکاری می‌کنند. پروفیل‌های آلومینیومی که توسط این سازمان اکسترود شده، امکان استفاده در صنایع گوناگونی مانند خودروسازی، ساختمان سازی، ماشین آلات و… را دارند.

China Zhongwang Holdings

china zhongwang holdings

این شرکت نیز به عنوان یکی از تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم برتر در جهان مخصوصا کشور آسیا شناخته شده است. چرا که دارای بیش از 20 خط تولید پروفیل آلومینیوم بوده و تمرکز اصلی آن روی وزن سبک در قسمت‌هایی همانند ماشین آلات، حمل و نقل و مهندسی برق می‌باشد. 

در واقع قسمت‌های عملیاتی آن شامل ساخت و ساز، لیزینگ، نورد تخت است. این شرکت علاوه بر اینکه درآمد خوبی از این حوزه دارد، توانسته امکان نصب دو پرس اکستروژن بزرگ به ابعاد 225MN را نیز کسب کند.

Profile Precision Extrusions

Profile Precision Extrusions

این سازمان نیز جزو برترین تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم قرار گرفته است. کار اصلی این شرکت تولید و ساخت محصولات لوله، اشکال و فلز آلومینیوم می‌باشد. ارائه خدمات آن تنها به مشتریان ساکن مکزیک و ایالات متحده بوده و به سایر مناطق خدماتی ارائه نمی‌کند. 

متخصصان این شرکت با حرارت دهی و تحت فشار قرار دادن بیلت مورد استفاده، آن را به اشکال گوناگونی در می‌آورند. سپس بیلت را از درون قالب‌ها رد می‌کنند تا شکل‌دهی نهایی انجام بگیرد. این روش در صنایع گوناگونی اعم از حمل و نقل و ساخت و ساز ساختمان کاربرد دارد.

Eagle Moldings

Eagle Moldings company

این شرکت روش‌های گوناگونی را جهت اکستروژن فلز آلومینیوم به کار می‌گیرد. این‌ها تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم هستند که بخش عظیمی از اکستروژن آلومینیوم را به شکل سفارشی و تخصصی تولید کرده و به مردم ارائه می‌کنند. آن‌ها با استفاده از یک قالب قادر به عبور دادن شمش آلومینیوم از آن هستند تا به این طریق یک قطعه با طول دراز به وجود بیاورند. 

یکی از مزایای بخصوص این شرکت برخوردار بودن از یک انبار جوراب زنانه است. این انبار به منظور حمل کردن پوشش‌های آنودایز قابل استفاده بوده و به سرعت و کارایی کار می‌افزاید.

Constellium 

Constellium

این شرکت نیز با توانایی و مهارت‌های بالا توانسته در رده تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم قرار بگیرد. 

متخصصان آن نیز با به کار گیری روش و راه حل‌هایی اقدام به اکستروژن آلومینیوم می‌کنند. شرکت Constellium علاوه بر اینکه می‌تواند محصولات تولیدی خود را عرضه نماید، از مشتریانی که در حوزه تصفیه سطح، ماشینکاری، تحقیق و توسعه و پشتیبانی فعالیت دارند، نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین با توانایی‌های آنچنانی خود می‌تواند به بازارهای موجود در جامعه همچون حمل و نقل صنعتی، انرژی و خودرو نیز پاسخ دهد. 

تولید اکستروژن‌های این شرکت در مراکزی مانند فرانسه، اسلواکی، جمهوری چک، آلمان و سوئیس انجام می‌گیرد.

Bonnell Aluminum

Bonnell Aluminum Company

این شرکت نیز همانند سایر سازمان‌ها با تولید اکستروژن آلومینیومی جزو برترین‌ تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم قرار گرفته است. 

از پروفیل‌های تولید شده در این شرکت در صنایعی مانند ساخت و ساز، ماشین آلات، وسایل و لوازم خانگی و… استفاده می‌کنند. آن‌ها از مقاومت و خوردگی بالا، وزن سبک، کیفیت بالا و امکان بازیافت برخوردار هستند که به این منظور کاربرد بسیاری دارند.

در انتخاب تولیده پروفیل آلومینیوم به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب تولیدکننده پروفیل آلومینیوم اهمیت زیادی دارد و باید بتوانید به دنبال سازمان کاربلد و معتبری بگردید. در این صورت خواهید توانست پروفیل سالم و با کیفیتی را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. ولی در صورت توجه نکردن به شرکت‌های تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم، ممکن است بعدا مشکلاتی گریبان گیرتان شود. 

در انتخاب تولید کننده پروفیل آلومینیوم به نکات ذیل دقت کنید:

 • تحقیق درباره شرکت تولید کننده پروفیل آلومینیوم:
  یکی از مسائل مهمی که در انتخاب تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم باید مد نظر قرار دهید، تحقیق کردن در مورد شرکت مربوطه است. چرا که تحقیق و بررسی در مورد آن تاثیر بسزایی در انتخاب بهترین تولید کننده داشته و می‌توانید از این طریق به معتبر بودن یا نبودن آن پی ببرید. البته در صورت تحقیق نکردن ممکن است پروفیل بی کیفیتی از سازمان نامعتبری بخرید که هیچ کاربرد خاصی نداشته باشد.
 • نوع پروفیل آلومینیوم مورد نیاز:
  به منظور یافتن بهترین تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم، باید پروفیل مورد نیاز خود را مشخص کنید. به این صورت می‌توانید شرکت متخصصی در جهت تولید پروفیل آلومینیوم مد نظرتان پیدا نمایید.
 • بررسی استاندارد و گواهی‌های شرکت:
  با چک و بررسی گواهی‌ها و استانداردهای شرکت مورد نظرتان می‌توانید از میزان تجربیات آن آگاه شوید. این آگاهی به شما کمک می‌کند که از نحوه کار نیز باخبر شده و به صورت مطمئنی پیش بروید.
 • تجهیزات و فرآیندها:
  تجهیزات و روش‌هایی که به منظور تولید محصول به کار گرفته می‌شوند، نیز تا حدی در انتخاب تولید کننده اهمیت دارند. چرا که تجهیزات با کیفیت و به روز قطعات تولید کننده متخصصی خواهند داشت. ولی در صورت استفاده از روش و ابزار بدرد نخور، امکان تولید محصولات خوب غیر ممکن خواهد بود.
 • محصولات تولیدی:
  یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم، توجه به محصولات تولید شده شرکت است. لوازم و تجهیزات تولیدی نشان دهنده تجربه، چگونگی انجام کار و… بوده که با بررسی آن‌ها، می‌توانید به کیفیت، مقاومت و سایر مزایا و معایب آن پی ببرید.
 • قیمت پروفیل آلومینیوم موردنظر:
  بسیاری از افراد به جای توجه کردن به کیفیت وسیله، به قیمت آن توجه می‌کنند. ولی این کار غلط بوده و باید بدانید که کیفیت خیلی بیشتر از قیمت مهم‌تر است. به این جهت در صورتی که به قیمت اهمیت می‌دهید، بهتر است به دنبال پروفیل آلومینیوم متناسب با بودجه خود باشید. در این صورت نیز هیچ کمبود بودجه‌ای نخواهید داشت و می‌توانید پروفیل مورد نظرتان را خریداری کنید.

سخن پایانی

بدون شک برترین تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم جهان دارای ابزار و تجهیزات بروز و پیشرفته‌ای هستند. به این جهت می‌توانند محصولات مقاوم بسیاری تولید کرده و به کاربران ارائه کنند.

برجسته ترین تولیدکنندگان جهانی پروفیل آلومینیوم تاثیر بسزایی در تولید پروفیل دارند، چرا که می‌توانند با به کار گیری مواد باکیفیتی اقدام به ساخت آن کنند. تولید پروفیل آلومینیوم دارای کیفیت بالا و جنس خوب بسیار مهم بوده که می‌تواند پایداری هر لوازمی را افزایش دهد. در مطالب بالا به تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم که در جهان برتر شناخته شده‌اند، اشاره کردیم. 

با تکیه بر این مطالب خواهید توانست پروفیل‌های مورد نیازتان را از تولید کنندگان معتبری خریداری کنید. در صورت بروز مسئله یا سوالی در این باره می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 

امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی راجع به 10 تولیدکننده پروفیل آلومینیوم برتر جهان را در اختیارتان قرار دهیم.

پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلفی کاربرد دارد که مهم‌ترین آن‌ها، صنایع ساختمانی است.  تولید پروفیل آلومینیوم در بسیاری از صنایع مانند ساختمان سازی، صنایع سرمایش و گرمایش، برق و الکترونیک، پزشکی، ورزشی و بسیاری از صنایع دیگر نقش عظیمی داشته و می‌تواند سبب مقاوم و پایدار سازی طولانی مدت شود.
بدون شک در این صنعت، تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم نقش بسیار مهمی دارند و از میان بسیاری از تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم، تعدادی از آنها توانسته‌اند با مهارت و توانایی‌های خود رتبه برتری در سطح جهانی به دست آورند.

 انتخاب پروفیلآلومینیوم مناسب به شما کمک می‌کند که کارهای خود را بدون نقص پیش ببرید. مجموعه میهن آلومینیوم غدیر با برخورداری از انواع پروفیل آلومینیوم به شما این امکان را داده که با دریافت مشاوره، امکان انتخاب بهترین پروفیل را داشته باشید. 

در ادامه مقاله به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره 10 تولید کننده پروفیل آلومینیوم برتر در جهان همراه ما باشید.

مقالات مرتبط

آلومینیوم

چرا آهن نه؟

در دهه‌ها ورودی، آهن و آلومینیوم به عنوان دو از جمله مهمترین فلزات صنعتی، رشد چشمگیری در استفاده و کاربرد‌های خود داشته‌اند. آهن، با ویژگی‌های

بیشتر بخوانید »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1