Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
مُصنع مقاطع الألمنيوم و مصنع قوالب بثق الألمنيوم
Producer of aluminum profiles and manufacturer of aluminum extrusion mold
کارخانه تولیدکننده پروفیل آلومینیوم

5 کارخانه برتر تولیدکننده پروفیل آلومینیوم در ایران

همراه با افزایش روز افزون کاربرد و تقاضای پروفیل آلومینیوم در تمامی صنایع و حوزه ها، شاهد فعالیت کارخانه‌ها، شرکت ها و تولیدکنندگان نمونه و کارآفرینی در کشور عزیزمان ایران، در راستای تولید پروفیل آلومینیوم با کیفیت و کارآمد هستیم. 

این تولیدکنندگان برتر پروفیل آلومینیوم درکشور، که روز به روز نیز در حال توسعه فناوری تولید و حوزه‌های فعالیت خود هستند، همیشه کوشیده اند تا محصولی فوق العاده باکیفیت و با توجه به سفارشات مشتریان را در اختیارشان قراردهند. 

با توجه به گستردگی کاربرد پروفیل آلومینیوم، فعالیت زیادی در این حوزه صورت گرفته است که در این مقاله از مجموعه مقالات آلومینیوم وبسایت میهن آلومینیوم غدیر، قصد داریم با 5 کارخانه برتر تولید کننده پروفیل آلومینیوم در ایران که نامشان به نیکی بر سر زبان هاست، بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید. 


Table of Contents

پروفیل آلومینیوم چیست؟

در هر صنعت و حوزه ای که فعالیت داشته باشید بدون شک نام مقاطع پروفیل آلومینیومی را شنیده‌اید. پروفیل آلومینیوم در واقع نوعی فرآورده آلومینیومی است که از طریق فرآیندی با نام پرس اکستروژن، در انواع و سایزهای گوناگون تولید می‌شود. 

این مقاطع با توجه به برخورداری از ویژگی‌ها و خواص منحصر به فرد فلز مادرشان، یعنی فلز آلومینیوم بسیار سبک و در عین حال بسیار مقاوم هستند. مقاومت و استحکام بالای این محصولات در برابر زنگ زدگی، خوردگی و رطوبت از مهمترین ویژگی های پروفیل آلومینیوم به حساب می آید. 

جهت آشنایی بیشتر با این نوع از مقاطع آلومینیومی و کاربردهای وسیع آن پیشنهاد می کنیم تا مقاله “پروفیل آلومینیوم چیست و چه کاربردهایی دارد؟ را مطالعه کنید. 

 
انواع پروفیل آلومینیوم

انواع پروفیل آلومینیوم

همان طور که گفتیم پروفیل آلومینیوم از گستردگی و تنوع بسیار بالایی برخوردار است، به نوعی که در تمامی حوزه ها و صنایع می توانیم شاهد حضور انواع گوناگون این محصول باشیم. اما به طور کلی می توانیم دسته بندی انواع پروفیل آلومینیوم را به سه دسته اصلی: پروفیل ‌های عمومی، پروفیل‌های ساختمامی، پروفیل‌های صنعتی و پروفیل‌های اختصاصی تقسیم کرد.

نکته حائز اهمیت در این مورد در رابطه با تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم این است که اصولا تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم در عین تولید تمامی دسته های پرفیل آلومینیوم، بنا بر استراتژی های عملکردی، تولید و فروش خود، ممکن است به طور اختصاصی بر یکی از این دسته بندی ها، تمرکز بیشتری نشان دهند. 

 

ویژگی های برترین تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم

حال که صحبت از برترین تولید کنندگان پروفیل شده است احتمالا شاید این سوال به ذهنتان رسیده باشد که این کارخانه ها و تولیدکنندگان چه ویژگی‎های منحصر به فردی دارند که آنها را از دیگر تولیدکنندگان متمایز ساخته است. بعضی از شاخص ترین این ویژگی‌ها را به شرح زیر می‌توانیم نام ببریم:

 • پاسخگویی به موقع، سریع و در دسترس بودن کارشناسان بخش فروش
 • مشتری مداری و رفتار محترمانه با مشتریان
 • ثبت و ارسال سفارش در اسرع وقت و طبق برنامه و تاریخ معیین شده
 • تولید پروفیل آلومینیوم از بیلت فابریک و درجه خلوص بالا
 • کیفیت بالای محصول در تمامی مراحل فرآیند تولید
 • مشاوره حرفه ای و متناسب با تیم متخصص طراحی و ساخت قالب اکستروژن
 • طراحی دقیق و درست و ساخت قالب اکستروژن بر اساس درخواست مشتری
 • امکان تولید سه بعدی مقطع و نمایش آن به مشتری به عنوان نمونه اولیه
 • امکان برش پروفیل آلومینیوم مطابق با درخواست مشتریان
 • امکان اجرای عملیات سطحی مانند پولیش و … با بهترین کیفیت
 • اجرای خدماتی سطحی چون آنادایزینگ، الکترو استاتیک، دکورال و … بر طبق خواست مشتری
 

 

 5 کارخانه برتر تولیدکننده پروفیل آلومینیوم ایران

حال با درنظر داشتن تمامی فاکتورهایی که یک تولیدکننده پروفیل آلومینیوم را نمونه و ممتاز می سازد، به بررسی 5 مورد از برترین و بزرگترین تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم کشورمان می پردازیم: 

 

آلومینیوم پیمان

شرکت و کارخانه تولیدی پیمان، در سال 1360 تاسیس شد و اکنون با دارا بودن دو خط مونتاژ کامل ساخت، تولید و نصب درب و پنجره دوجداره مدرن آلومینیوم کرد. 

این شرکت در حوزه ی تولید پروفیل آلومینیوم در انواع مختلف و ارائه خدمات رنگ آمیزی به روش آندایزینگ و روش پودری فعالیت داشته و نه تنها برندی معتبر در ایران که در کشور های همسایه هم شناخته شده است.

 
شرکت آکپا ایران

آکپا ایران

آکپا ایران که نماینده رسمی آکپا ترکیه بوده و تحت لیسانس این شرکت فعالیت می کند به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان آلومینیوم شناخته می شود.

آکپا فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و یک از بزرگترین تولید کنندگان پروفیل اختصاصی درب و پنجره در کشور است و محصولات خود را با استاندارد آب بندی Class 9A EN 12208 و هوا بندی Class 4 EN 12210 بازار عرضه می کند.

و علاوه بر آن در خوب است بدانید که محصولات این شرکت با یراق آلات مورد تایید در بازار عرضه می شود و پروفیل های این شرکت برای تولید پنجره ها لولایی و کشویی و همچنین سیستم های الحاقی مورد استفاده قرار می گیرد.

 
کارخانه میهن آلومینیوم غدیر

 میهن آلومینیوم غدیر 

میهن آلومینیوم غدیر یکی از برترین تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم به حساب می آید که از سال 64 شمسی تا کنون با تاسیس دوکارخانه کامل مجهز به پیشرفته ترین دستگاه ها، در راستای تولید پروفیل با گستره ای بسیار گوناگون فعالیت کرده است.

میهن آلومینیوم غدیر سعی دارد با تولید تمامی انواع پروفیل های مورد نیاز در بازار و علاوه بر آن طراحی و ساخت قالب اکستروژن اختصاصی با توجه به سفارش و خواست منحصر به فرد مشتریان، بتواند حضوری پررنگ در تمامی عرصه های صنعت داشته باشد. 

 
کارخانه صنایع آلوم رول نوین

صنایع آلومرول نوین

شرکت صنایع آلومرول نوین در حوزه صنعت آلومینیوم از سال ۱۳۵۲ شمسی بااحداث کارخانه آلومرول در اراک شروع به فعالیت کرد. با واگذاری کارخانه آلومرول به بخش خصوصی در سال ۱۳۸۶ و با بهره‌گیری از توان فنی و بازرگانی صنایع آلومینیوم پردیس و نیز بهینه سازی و بهبود شرایط کیفی و فنی خطوط تولید قدیمی و همچنین افزودن خطوط تولید رنگ پودری و اکستروژن جدید به مجموعه، این شرکت تحت عنوان صنایع آلومرول نوین، نه تنها در بخش ساختمان، که در سایر صنایع دیگر نیز توانست مجدداً به سطح اول تولید کنندگان محصولات آلومینیومی باز گردد.

آلومرول پس از آن، از سال ۱۳۸۸ مطالعات اولیه مربوط به احداث اولین و بزرگترین شهرک اختصاصی صنعت آلومینیوم کشور را در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شهرک صنعتی شماره ۳ اراک آغاز کرد. هدف از این طرح، بروزرسانی و نوسازی واحدهای مختلف از جمله ریخته‌گری، قالب‌سازی، اکستروژن، آنودایزینگ، رنگ پودری و طرح چوب و انتقال تکنولوژی در بخش‌های مختلف ماین شرکت است.


آلومینیوم کوپال اصفهان

آلومینیوم کوپال اصفهان

شرکت آلومینیوم کوپال اصفهان در سال 1379 در زمینی به مساحت بیش از 10 هزار متر مربع در شهرک صنعتی منتظریه نجف آباد اصفهان با ظرفیت اولیه 12000 تن پروفیل شروع به کار کرد.و پس از این سالها امروزه توانسته جایگاه والایی در تولید انواع پروفیل آلومینیوم به دست آورد.

این شرکت با تلاش  مستمر در جهت بهبود کیفیت محصول و کنترل فرآیند تولید در جهت صیانت از اصل مشتری مداری موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001 – 2015 ،  ISO 14001 – 2015  ، OHSAS18001 ،  IMS وهمچنین موفق به اخذ استاندارد ملی ایران شده است.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1