Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
مُصنع مقاطع الألمنيوم و مصنع قوالب بثق الألمنيوم
Producer of aluminum profiles and manufacturer of aluminum extrusion mold
solar panels

شرکت هیدرو، از این پس عملیات اکستروژن خود را با نیروی خورشیدی پیش خواهد برد.


هیدرو اکستروژن، یکی از برترین شرکت‌های تولید کننده پروفیل آلومینیوم در سطح جهانی، که با نام هیدرو شناخته شده است، اعلان کرد قصد دارد از این به بعد انرژی مورد نیاز برای فرآیند اکستروژن کارخانه‌های خود را ازطریق نیروی خورشیدی تامین کند. 


این شرکت سرشناس در تولید پروفیل آلومینیوم، طیف بسیار گسترده ای از صنایع، از ساختمان و ساخت و ساز گرفته تا خودروسازی، حمل و نقل، صنایع الکترونیک، دریایی و غیره را با تولیدات آلومینیوم خود پوشش می‌دهد.هیدرو به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت سبز آلومینیوم ازسال 1905 تا کنون توانسته است با راه اندازی 40 کارخانه در 16 کشور جهان به بزرگترین کارخانه اکسترودر در قاره اروپا تبدیل شود.

در راستای هدف بزرگ و با اهمیت هیدرو؛ یعنی ایجاد جوامع بادوام‎تر از طریق توسعه منابع طبیعی، با توجه به سبز بودن فلز آلومینیوم، این شرکت تصمیم گرفته است تا نیروگاه‌هایی شامل پنل های سولار، برای تامین برق موردنیاز عملیات اکستروژن کارخانه‌هایش احداث کند. عملی شدن این تصمیم بدون شک هیدرو را تبدیل به شرکتی پیشرو در زمینه فعالیت سبز و دوستار محیط زیست کارخانه‌های تولیدی بزرگ دنیا می‌کند.

 

در پی این اهداف، هیدرو برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای کاهش 30 درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای خود در سال 2030 و تبدیل شدن به یک شرکت با درصد آلایندگی صفر خالص تا سال 2050 دارد. یکی از راهکارهای نوین این شرکت برای رسیدن به هدف تولید کاملا سبز و حذف گازهای گلخانه‌ای از فرآیندهای تولید پروفیل آلومینیوم و دیگر محصولات آلومینیومی خود، هیدرو پروژه‌های متعددی در دست اجرا دارد که چشم انداز همه آنها، تغییر منابع تامین انرژی کارخانه‌های این شرکت به منابع انرژی تجدید پذیر است. 

برخی از این پروژه‌ها بر خرید برق تجدیدپذیر تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر بر روی سایتی متمرکز هستند که بتوانند به طور مستقل، دست به تولید انرژی تجدیدپذیر بزنند. 

تعدادی از پروژه‌های عملیات اکستروژن سبز در اروپا و آمریکای شمالی اعلام شده‌اند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 

پروژه آلمان (اروپا):

 

شرکت هیدرو، پیشرو در تولید پروفیل آلومینیوم در شهر  Offenburg، آلمان، دارای دو خط اکستروژن همراه با امکانات گسترده جانبی مانند خط کاملا اتوماتیک آنودایز است.  در این مجموعه، شرکت قصد دارد تا با همکاری شرکت انرژی‌های تجدیدپذیر  Hydro Rein ، حصار خورشیدی به طول 426 متر گسترش دهد تا از این طریق به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای نیروگاه کمک کند.

تیم ساخت پروژه حصار خورشیدی (L-R)
تیم پروژه حصار خورشیدی (L-R)

حصار خورشیدی در واقع یک سیستم فتوولتائیک است که سالانه 85 مگاوات ساعت انرژی خورشیدی تولید می‌کند. نصب پنل‌های خورشیدی فتوولتائیک در دو طرف حصار باعث می‌شود تا حداکثر نور ممکن را جذب کند.

 انتظار می‌رود با پایان یافتن پروژه حصار خورشیدی تا اوایل دسامبر، در سال پیش رو، کارخانه بتواند یک سیستم ذخیره انرژی باتری و پنل های خورشیدی فتوولتائیک را در بالای بام ساختمان کارخانه نصب کند تا انتشار گازهای گلخانه‌ای را حتی بیشتر از این کاهش دهد.

پروژه لهستان(اروپا):

این شرکت با راه اندازی یک پرس اکستروژن جدید 8 اینچی در کارخانه خود در Trzcianka، لهستان که با سیستم هیدرولیک صرفه جویی در انرژی طراحی شده است، در نظر دارد تا مصرف برق  کارخانه‌ی خود را کاهش دهد. 

نیروگاه تولید پروفیل آلومینیوم هیدرو
کارخانه تولید پروفیل آلومینیوم Hydro در Trzcianka، لهستان، که به زودی با انرژی خورشیدی تجدید پذیر تامین می‌شود.

هیدرو اعلام کرد برای تامین انرژی این پرس جدید، مبلغی به میزان 5 میلیون یورو در یک سیستم برق فتوولتائیک جدید سرمایه گذاری خواهد کرد، که انتظار می رود تا پایان سال 2022 تکمیل شود. پس از شروع به کار این پارک خورشیدی 7.5 گیگاوات ساعت در سال برای تامین انرژی پرس اکستروژن جدید 8 اینچی تولید خواهد کرد.

اسپنیش فورک، یوتا(آمریکای شمالی):

تاسیسات Hydro در اسپانیا فورک، در یوتا، که به عنوان یک مرکز اکستروژن یکپارچه فعالیت می‌کند، در ژوئیه سال 2022، قراردادی هشت ساله با شهر اسپانیا فورک و آژانس برق شهری یوتا برای تامین برق از دو تاسیسات خورشیدی فتوولتائیک (که ساخت آن به تازگی به پایان رسیده است) امضا کرد. این توافقنامه به تأسیسات اکستروژن Hydro در اسپانیا فورک، این امکان را می‌دهد تا  به طور صد درصدی از برق تجدیدپذیر استفاده کند.

نصب پنل‌های خورشیدی
نصب پنل‌های خورشیدی Clover Creek در نزدیکی مونا، یوتا.

Hydro در تاسیسات خود در کرسونا، پنسیلوانیا، قصد دارد تمام نیازهای الکتریکی خود را نیز از انرژی های تجدیدپذیر تامین کند. این امر از طریق تکمیل میدان خورشیدی جدید در نیمه اول سال 2023 محقق خواهد شد و استراتژی شرکت برای حرکت به سمت انرژی های تجدیدپذیر در تاسیسات خود ادامه می یابد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1