Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1

­­­­راهنمای خرید پروفیل آلومینیوم و نکاتی که باید بدانید

اگر قصد خرید پروفیل آلومینیوم را برای تجارت دارید، در جای مناسبی هستید. این مقاله درباره انواع پروفیل و نحوه انتخاب پروفیل مناسب، نحوه یافتن پروفیل آلومینیوم مناسب را به شما آموزش می‌دهد.

پروفیل‌های آلومینیومی نسخه مهندسی لگوها هستند. این پروفایل‌ها ارزان، سبک و ساده هستند. برای پیوستن به دو یا چند نمایه، باید عناصر لازم برای اتصال را به دست آورید. این قطعات پیوند مکانیکی را ایجاد می‌کنند که پروفیل‌های آلومینیومی را به طور ایمن در کنار هم نگه می‌دارد. 

فروشگاه آنلاین طیف گسترده‌ای از عناصر اتصال آلومینیومی را ارائه می‌دهد. قبل از تصمیم گیری در مورد یک محصول خاص، همیشه بهترین کار این است که انواع مختلف عناصر اتصال را با هم مقایسه کنید و به نقاط قوت و ضعف آنها نگاه کنید و مشخصات آنها را جمع آوری کنید.

فهرست مطالب

عناصر مختلف اتصالات پروفیل آلومینیومی

براکت‌ها

ابتدایی‌ترین آنها براکت‌ها هستند. براکت‌ها برای اتصالات نود درجه در نظر گرفته شده‌اند. اتصال براکت ساده است و فقط به چند پیچ و مهره نیاز دارد و نیازی به ماشینکاری اضافی پروفیل ندارد.

برای آماده سازی اتصال با براکت‌ها به دو پروفیل آلومینیومی با زاویه نود درجه نیاز دارید. منطقی است که قبلاً یک پیچ و یک مهره که کمی به آن وصل شده است در براکت نصب کنید.

سپس پروفیل‌ها را با زاویه نود درجه روی هم قرار دهید و براکت را در محل اتصال قرار دهید تا زبانه های پشت براکت در شیار پروفیل بنشینند.

اگر موقعیت پروفیل‌ها به گونه‌ای است که زبانه‌ها در مسیر قرار دارند، به سادگی آنها را با یک پیچ گوشتی جدا کنید.

پیچ و مهره بر این اساس چرخانده می‌شوند تا سر چکش در داخل پروفیل قرار گیرد. سپس پیچ و مهره را محکم کنید. باید مطمئن شوید که سر چکش در موقعیت صحیح داخل شیار باقی می‌ماند.

مزایای اصلی اتصال پروفیل‌ها با براکت‌های خارجی انعطاف پذیری و سازگاری است؛ زیرا می‌توان آنها را به راحتی در هر مکانی قرار داد یا به مکان دیگری منتقل کرد. از سوی دیگر نقطه ضعف اصلی ظاهر زیبایی و فضای مورد نیاز است.

براکت‌ها برای اندازه‌های پروفیل آلومینیومی زیر موجود هستند: 30×30، 30×60، 40×40، 40×80، 45×45، 45×90، 60×60، 80×80 و 90×90.

مکعب‌های رابط گوشه

راه حل ظریف تر استفاده از مکعب‌های رابط گوشه است. بدون هیچ ویژگی برجسته، آنها در واقع برای چشم خوشایند هستند.

متاسفانه، نقطه ضعف قیمت بالاتر آنها است و اتصالات گوشه مکعبی تنها به چند ترکیب پروفیل آلومینیومی محدود می‌شوند: 30×30، 40×40 و 45×45. 

همچنین توجه به این نکته ضروری است که قبل از مونتاژ، باید از طریق یک شیر شکل‌دهی نخ، داخل پروفیل نخ شکل داد.

مجموعه اتصال دهنده‌ها

برای یک رویکرد مینیمالیستی، ما طیف گسترده‌ای از مجموعه‌های اتصال را ارائه می‌دهیم. اینها برای اتصالات پروفیل آلومینیومی نامتعارف بهترین هستند. اتصالاتی که آنها ایجاد می‌کنند قوی هستند، اما نیاز به انجام برخی کارها قبل از مونتاژ دارند، از سوراخ کردن پروفیل برای درج‌ها تا تشکیل رزوه‌ها برای پیچ‌های لازم. 

اتصالات پیچ برای اتصال دو پیچ به منظور ایجاد پیوند مکانیکی قوی تر استفاده می شود.  مونتاژ آن مستلزم حفر سوراخ در سراسر پروفیل است.

مجموعه کانکتورهای جلویی

ابتدایی‌ترین عناصر اتصال، مجموعه‌های اتصال دهنده جلویی هستند. آنها برای برنامه‌های کاربردی کمتر ایده آل هستند و اغلب استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند بارهای 800-1000 نیوتن و بارهای لحظه‌ای 40 نیوتن متر را تحمل کنند. مجموعه‌های رابط جلو در دو بعدی موجود هستند. اولین مورد برای پروفیل های آلومینیومی با شیار 8 میلی متر (سایز 30×30) و دومی برای پروفیل‌های آلومینیومی با اندازه شیار 10 میلی متر (سایز 40×40 و بالاتر) است.

 مونتاژ آنها مستلزم حفاری یک سوراخ از طریق یک پروفیل و تشکیل یک نخ در پروفیل دیگر است.

مزیت اصلی این است که چنین مفصلی پنهان است و نیازی به فضای اضافی ندارد. همچنین استحکام و مقاومت خوبی در برابر لرزش ایجاد می‌کند. نقطه ضعف آن ماشینکاری اضافی مورد نیاز پروفیل است که حرکت چنین مفصلی را نیز غیرممکن می‌کند.

اتصالات خطی

هنگامی که نیاز به پروفیل‌های بلند وجود دارد، اما هزینه لجستیکی حمل و نقل آنها بالا است، منطقی‌تر است که برای خرید پروفیل آلومینیوم آنها را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنید و سپس از اتصال دهنده‌های خطی برای مونتاژ آنها استفاده کنید.اتصال دهنده خطی اساساً مهره T شکل با طول زیاد است. شکل T طوری طراحی شده است که در شکاف پروفیل آلومینیومی قرار بگیرد. قبل از استفاده از این راه حل، باید ظرفیت‌های بار اتصال خطی را بررسی کنید. از نظر سختی همیشه بهتر است از یک قسمت از پروفیل آلومینیومی استفاده شود.

مقایسه نهایی عناصر اتصال برای پروفیل های آلومینیومی

هنگام ساخت یک سیستم از پروفیل‌های آلومینیومی، باید تمام هزینه ها را در نظر گرفت؛ نه فقط اجزای اصلی را. به عنوان مثال، هزینه ابزار لازم برای مونتاژ و زمان مصرف نیز نقش مهمی دارند.

مزایای پروفیل آلومینیومی 

اکستروژن آلومینیوم نسبت به سایر فرآیندها و مواد مفیدتر است.

سبک وزن

اولاً، از آنجایی که اکستروژن‌های آلومینیومی سبک وزن هستند، وزن آلومینیوم یک سوم فولاد و آهن است. همچنین حمل و نقل آلومینیوم را آسان می‌کند و آن را به خریدی جذاب تبدیل می‌کند که در آن وزن کمتر و حمل و نقل ارزان در اولویت است.

استحکام – قدرت

پروفیل‌های آلومینیومی را می‌توان به اندازه دلخواه برای کاربردها قوی ساخت. استحکام را می‌توان در جایی که نیاز است با ضخامت متفاوت دیوار و تقویت داخلی قالب ابزار متمرکز کرد.

ترکیب قدرت و وزن

همانطور که قبلاً ذکر شد اکستروژن‌های آلومینیومی سبک وزن هستند اما از استحکام بالایی برخوردار هستند، ترکیب منحصر به فرد آن آنها را برای کاربردهایی که حمل بار یک عملکرد کلیدی است ایده آل می کند.

قابل انعطاف

اکستروژن‌های آلومینیومی می‌توانند بار را تحمل کنند، می‌توانند زیر بار خم شوند و حتی می‌توانند در اثر ضربه شوک به عقب برگردند و این توانایی دلیل استفاده از آلومینیوم در سیستم‌های مدیریت تصادف خودرو است.

مقاوم در برابر خوردگی

آلومینیوم زنگ نمی‌زند؛ زیرا به طور طبیعی از لایه اکسیدی پوشانده شده است، محافظتی که با آندایز کردن و سایر روش های فیلمبرداری افزایش می‌یابد.

هادی ‌های حرارتی

آلومینیوم دو برابر مس رسانا است و آن را به یک جایگزین عالی برای اتصال دهنده‌های الکتریکی تبدیل می‌کند.

پایدار

آلومینیوم یک فلز پایدار است، حتی پس از بازیافت خواص خود را از دست نمی‌دهد و این واقعیت کلیدی است که آلومینیوم اغلب زمان بازیافت می‌شود و عملکرد و زیبایی شناسی دست نخورده باقی می‌ماند. راه حلی را برای همه کارهای ساختمانی در عملیات مهندسی مکانیک کشف کنید. با استفاده از پروفیل های آلومینیومی با استحکام بالا از سیستم کیت ساختمانی MB، هر نوع سازه صنعتی را می توان به طور منظم و سریع و بدون نیاز به عملیات سطح اضافی مونتاژ کرد. 

به لطف سطح پروفیل آنودایز شده که باعث می شود پروفیل های آلومینیومی ظاهر ظریف خود را حفظ کنند، خوردگی شانس زیادی ندارد. این امر نیاز به اعمال حفاظت در برابر خوردگی و انجام تعمیر و نگهداری منظم را حذف می کند – یک مزیت واضح نسبت به فولاد.

ویژگی‌ها و کاربرد پروفیل‌های آلومینیومی

  • هنگام استفاده از پروفیل‌های آلومینیومی در عملیات مهندسی مکانیک، فقط به مراحل ساده ماشینکاری و مونتاژ نیاز است، مانند اره کردن، سوراخ کردن، بستن پیچ، گیره یا برش. سیستم کیت ساختمان ساده ترین وسیله را برای هر نوع تنظیم یا همسویی ارائه می‌دهد.

  •  ماشینکاری پروفیل های آلومینیومی به طیف وسیعی از ماشین آلات نیاز ندارد. بنابراین، شرکت‌های صنعتی که از پروفیل‌های آلومینیومی استفاده می‌کنند، کاملاً تحت کنترل هستند؛ زیرا زمان و کیفیت به ارائه‌ دهندگان خارجی وابسته نیست. پروفیل‌های آلومینیومی این محصول شامل خطوط 5 تا 12 سازگار متقابل و همچنین پروفیل‌های زاویه دار و مسطح خاص است.

  •  مجموعه ای جامع از لوازم جانبی منطبق، طیف فوق‌العاده‌ای از کاربردهای بالقوه را باز می‌کند. پروفیل‌های ساختمانی آلومینیومی در هر جایی که شما قاب ماشین‌ها، ایستگاه‌های کاری، قفسه‌ها یا حفاظ‌ها را می‌سازید استفاده می‌شود. 

  • پروفیل‌های سیستم آلومینیومی محکم و انعطاف پذیر نیز برای نصب آزمایشی، ساخت و ساز نمایشگاه و سازه‌های باربر استفاده می‌شود. شما می‌توانید تمام پروفیل‌های آلومینیومی مناسب، عناصر اتصال، لوازم جانبی و ابزار را با ما بیابید.

  •  بیش از 200 پروفیل سیستم باکیفیت ارائه شده توسط شرکت‌های مربوط به ساخت آلومینیوم به پنج سری پروفیل بر اساس ابعاد شبکه 25، 40، 50 و 60 میلی متر و قطر 28 میلی متر ساخته و تقسیم می‌شوند. این شرکت‌ها تمام الزامات موجود در پروفیل‌های ساخت و ساز آلومینیومی در مهندسی مکانیک را برآورده می‌کنند. 
     
  • به لطف انتخاب گسترده پروفیل‌های سیستم آلومینیومی، شما همیشه قطعه مناسبی از پازل را برای کاربرد، بار و نیازهای طراحی خود در اختیار دارید. با پروفیل‌های آلومینیومی، می‌توانید وسایل سبک وزن، قاب ماشین‌ها یا پسوندها را به همان اندازه سازه‌های باربر به طور موثر ایجاد کنید.

  •  ‌پروفیل‌های کاربردی برای کاربردهای خاص مانند قاب‌های سیستم نقاله نیز بخشی از نمونه کارها هستند. پس شما می‌توانید از طریق ارتباط با کارشناسان اطلاعات کامل درباره پروفیل آلومینیومی را به دست بیاورید چرا که شما را راهنمایی کامل می‌کنند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره پروفیل های آلومینیومی و چگونگی خرید پروفیل آلومینیوم به شما توضیحاتی دادیم. پروفیل آلومینیوم در ابتدا برای ارائه پشتیبانی سازه‌ای برای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گرفت، اما استفاده از آن به عنوان محافظ در برابر عناصر خارجی نیز مفید است. امیدواریم استفاده لازم را از این مطالب را برده باشید.

مقالات مرتبط

آلومینیوم

چرا آهن نه؟

در دهه‌ها ورودی، آهن و آلومینیوم به عنوان دو از جمله مهمترین فلزات صنعتی، رشد چشمگیری در استفاده و کاربرد‌های خود داشته‌اند. آهن، با ویژگی‌های

بیشتر بخوانید »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1