Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
ساخت قالب اکستروژن

برترین شرکت‌های ساخت قالب اکستروژن در دنیا​

پروفیل آلومینیوم یکی از محبوب‌ترین انواع محصولات آلومینیومی است. محصولات ساخت قالب اکستروژن، هر روز در سراسر جهان در زمینه‌های کاربردی نوآورانه استفاده می‌شوند. امکان استفاده از قالب ‌سازی اکستروژن‌ هیچ محدودیتی ندارد. این محصولات به دلیل استحکام، انعطاف پذیری، دوام و پایداری در تعدادی از بخش‌های مهم صنایع، مانند ساخت و ساز، حمل و نقل، برق، ماشین آلات و کالاهای بادوام مصرف کننده بکار گرفته می‌شوند. پروفیل‌های آلومینیومی به طور ۱۰۰ درصدی، قابل بازیافت هستند، پردازش آنها آسان است و گازهای خطرناک کمی منتشر می‌کنند.

اکستروژن آلومینیوم در بخش حمل و نقل و ساخت و ساز بیشتر به دلیل سبک بودن و کیفیت مقاومت در برابر خوردگی و قابلیت بازیافت بی نهایت جایگزین فولاد می‌شود. بخش ساختمان و ساخت و ساز بزرگ‌ترین بازار برای ساخت قالب اکستروژن‌ است. تخمین زده می‌شود که حدود 65 درصد از محتوای آلومینیوم در ساخت و ساز سالانه بازیافت می‌شود و انتظار می‌رود که استفاده از قالب‌سازی اکستروژن‌، در ساختمان و ساخت و ساز در درها، پنجره‌ها، پانل‌ها، قاب پنجره‌ها، نردبان‌ها و پل‌ها در کوتاه مدت افزایش یابد.

در این قسمت لیستی از پنج شرکت برتر تولید کننده اکستروژن آلومینیوم در جهان آمده است. این لیست بر اساس حجم فروش و پوشش صنعت می‌باشد و بسته به شرایط متغیر بازار پویا است.

Table of Contents

اکستروژن ساپا

Sapaلوگوی شرکت
Sapaلوگوی شرکت

در حال حاضر ساپا رهبر جهانی در ارائه راه‌حل‌های تولید آلومینیوم است. این شرکت بیش‌ترین سهم را در بازار، در زمینه ساخت  اکستروژن آلومینیوم دارد. ساپا پروفیل‌های آلومینیومی اکسترود شده، قطعات نیمه تمام، اتصالات و پروفیل‌ها را بر اساس نیاز مشتری تولید می‌کند. پروفیل‌های آلومینیومی اکسترود شده ساپا به عنوان اجزای سازنده تقریباً در تمام کاربردهای نهایی موجود از جمله ساختمان‌ها، اتومبیل‌ها، صنایع، ماشین آلات و غیره استفاده می‌شود.

China Zhongwang Holdings Limited

لوگوی شرکت China Zhongwang Holdings Limited
لوگوی شرکت China Zhongwang Holdings Limited

China Zhongwang Holdings ،Limited همراه با شرکت‌های تابعه خود دومین توسعه دهنده و تولید کننده بزرگ محصولات اکستروژن آلومینیوم صنعتی در جهان و بزرگترین آنها در آسیا است. تمرکز اصلی این گروه توسعه سبک وزن در بخش‌های حمل و نقل، ماشین آلات و تجهیزات و بخش‌های مهندسی برق از طریق ارائه محصولات آلومینیومی فرآوری شده با کیفیت می‌باشد.

این شرکت با بیش از 20 سال توسعه اختصاصی، در حال حاضر دارای بیش از 90 خط تولید اکستروژن آلومینیوم پیشرفته در سطح بین المللی (شامل 21 خط تولید پرس‌های اکستروژن آلومینیوم در مقیاس بزرگ 75 میلیون نیوتن یا بالاتر) با ظرفیت کل تولید سالانه نزدیک به 2 میلیون تن است. 

China Zhongwang در سپتامبر 2016  خرید Aleris Corp. US ، به مبلغ 2.3 میلیارد دلار را اعلام کرد. این معامله به مالک بزرگترین ساخت قالب اکستروژن‌ اکسترود شده آسیا، دسترسی راحت به فناوری آمریکایی و اروپایی و همچنین بازاری را که در تسلط خریداران برجسته است را می‌دهد.

آرکونیک

ARCONIC لوگوی شرکت
ARCONIC لوگوی شرکت

Arconic، کسب و کار ارزش افزوده Alcoa اصلی را در فناوری اکستروژن‌های نوآورانه رهبری کرده است. راه حل‌های طراحی ساختمان مانند Kawneer، Reynobond یا Reynolux همگی بر اساس کاربرد آلومینیومی Arconic هستند و پنجره‌ها و درها، سیستم‌های دیوار پرده، نرده ها، کرکره‌ها و باغ‌ها را از محصولات اکسترود شده Arconic می‌سازند.

آرکونیک مقام اول را در بازار ساخت قالب اکستروژن‌ در قاب‌بندی معماری ساختمان‌ها و ساختمان‌های آمریکای شمالی و جایگاهی قوی در اروپا دارد. این شرکت همچنین رهبر بازار در دیوار پرده آلومینیومی و سیستم‌های ورودی جلو هستند. Alcoa همچنین برای مشتریان خود در آمریکای لاتین برای استفاده در قطارها، ساختمان‌ها و طیف متنوعی از کاربردهای صنعتی اکستروژن تولید می‌کند.

Constellium

Constelliumلوگوی شرکت

Constellium تولید کننده پیشرو در محصولات، قالب‌سازی اکستروژن آلومینیوم، به صورت بسیار پیشرفته و بسیار تخصصی است. این شرکت طیف کاملی از اکستروژن‌های آلومینیومی سفارشی، لوله‌ها و میله‌ها در آلیاژهای نرم و سخت و اکستروژن‌های ساختاری بزرگ را ارائه می‌دهد که با راه‌ حل‌های آماده برای استفاده مبتنی بر پروفیل برای کاربردهای انتخابی تکمیل می‌شود.

Constellium نه تنها محصولات را عرضه می‌کند، بلکه از مشتریان خود با فناوری پایین دستی و فعالیت‌های خدماتی، از جمله ماشین‌کاری و تصفیه سطح، تحقیق و توسعه و پشتیبانی فنی پشتیبانی می‌کند. این شرکت به بازارهای خودرو، حمل و نقل، صنعتی، انرژی و ساختمان نیز پاسخ می‌دهد.

هندالکو-نوولیس

Hindalcoلوگوی شرکت

هندالکو یک تولیدکننده پیشرو ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم در هند است. این شرکت طیف گسترده ای از بیلت‌های آلیاژی از جمله آلیاژهای سخت و مخصوص اکستروژن را تولید می‌کند. هندالکو دارای دو کارخانه برای قالب‌سازی اکستروژن آلومینیوم در Renukoot و Alupuram هند با فرآیندهای تولید و سیستم های QA می‌باشد. واحد ریخته ‌گری داخلی در این کارخانه شامل هفت پرس اکستروژن و فناوری پیشرفته برای انجام آزمایش پارامترهای مختلف مانند سختی، استحکام کششی، رسانایی، اولتراسونیک و اچینگ سوزاننده است.

اکستروژن‌ها از بیلت‌های با کیفیت بالا ساخته شده‌اند که از فلز بکر داخلی تشکیل شده‌اند. آنها در صنایع مختلفی مانند معماری، برق، صنعتی، حمل و نقل، دفاعی و کالاهای بادوام مصرفی کاربرد دارند.

برای بیش از 100 سال، مصالح ساختمانی از جنس آلومینیوم برای ساختن همه چیز از خیره‌ کننده‌ترین ساختمان های عمومی گرفته تا کاربردی‌ترین ساختمان‌های مسکونی ضروری بوده‌اند. Novelis، یک زیرمجموعه هندالکو، انواع محصولات تخصصی اکسترود شده آلومینیومی را ارائه می‌دهد که برای برآورده کردن نیازهای دقیق صنعت ساختمان و ساخت و ساز طراحی شده‌اند؛ از جمله نماهای آلومینیومی ساختمان، ناودان آلومینیومی و پنجره‌های سقفی، آفتاب شکن‌ها، لوله‌های مرکب و غیره.

Novelis یکی از تولیدکنندگان پیشرو بطری و کارتریج آلومینیومی در جهان است. برای تولید این محصولات، Novelis از فرآیندی به نام اکستروژن ضربه‌ای استفاده می‌کند و از فرآیندهای اکستروژن جلو، عقب و ترکیبی بهره می‌برد

سایر فروشندگان برجسته ساخت قالب اکستروژن

فروشگاه‌های بزرگ اکستروژن عبارتند: از Gulf Extrusions Co. (LLC)، TALCO Zahit، Balexco، Qatar Aluminium Extrusion Company وBonnell Aluminium.

برترین تولیدکنندگان ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم در ایالات متحده و کانادا

شرکت Gulf Extrusions که در سال 1976 تأسیس شد و نمونه عالی شرکت چند صنعت پویا، با بیش از 37 سال تجربه در  ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم است. این شرکت برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده اکستروژن آلومینیوم در بازارهای داخلی، منطقه‌ای و بین المللی برای بخش‌های معماری، صنعتی و خودرو تاسیس شده است.

آلومینیوم Bonnell از سال 1955 یکی از تولیدکنندگان پیشرو در اکستروژن‌های آلومینیومی سفارشی در آمریکای شمالی بوده است. آلومینیوم Bonnell اکستروژن‌های سفارشی آلومینیوم را در انواع آلیاژها و اندازه‌های تا عرض 16 اینچ تولید می‌کند.

در این قسمت به چند شرکت ساخت قالب اکستروژن‌ در آمریکا و کانادا می‌پردازیم.

Ferndale Ml

گروه فدرال ایالات متحده تولید کننده ساخت قالب اکستروژن سفارشی از طیف گسترده‌ای از مواد، از جمله اما نه محدود به آلومینیوم، برنج، برنز، مس، آلومینیوم آلیاژ سخت، آلیاژهای با استحکام بالا، سرب و منیزیم می‌باشد. خدمات ارائه شده شامل نمونه سازی و تولید در حجم‌های مختلف و همچنین سفارشات انبوه است.

Source International

این شرکت در لوئیزویل ساخت قالب اکستروژن آلومینیومی با دقت سفارشی است که در طیف گسترده‌ای از پروفیل‌های اساسی و پیچیده، مانند زاویه‌ها، کانال‌ها، میله‌های T، میله‌های جامد، لوله‌های توخالی، لوله‌های نیمه توخالی، سینک‌های حرارتی، تخصص دارد؛ از جمله تیرها، سه راهی‌ها، شش ضلعی ها و لوله‌ها.

Sinopac Group

این شرکت در رانچو کوکامونگا، کالیفرنیا، تولید کننده سفارشی اکستروژن آلومینیوم، عمدتاً در قالب‌های نمایه است. ریخته ‌گری، ماشینکاری، قالب‌ گیری تزریقی فلزات، دفع حرارت و مونتاژ از جمله خدمات ارائه شده توسط این شرکت می‌باشد.

MES

این شرکت در لوئیس سنتر یک شرکتی است که خدمات قالب‌گیری، ماشین‌کاری، کنترل عددی کامپیوتری، مهر زنی، ابزارآلات و تکمیل خدمات آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم، برنج، برنز، مس، نیکل، تیتانیوم و نئوپرن را ارائه می‌دهد. همچنین از جمله خدمات ثانویه مانند مدیریت زنجیره تامین، تامین قطعات و کالاهای نهایی از خارج از کشور و مهندسی را نیز عرضه می‌کند.

 

Fab Masters Company Marcellus

این شرکت تولید کننده سفارشی اکستروژن آلومینیوم است که در گریدهای آلیاژ 6061، 6063، 6005، 6105، 2024، 7075 و 5083 تخصص دارد. قطر محصولات تولید شده توسط این شرکت تا 17 اینچ هم می‌رسد.

Gateway Sales Corp

تولید کننده سفارشی اکستروژن‌های فلزی آلومینیومی دقیق است که در طیف گسترده‌ای از قطعات که نیاز به تلرانس‌های سخت دارند، استفاده می‌شود. اندازه ساخت قالب اکستروژن‌ از 24 اینچ تا 15 فوت به دو صورت دایره ای و خطی متغیر است. در میان صنایع، خدمات شرکت آنهایی هستند که خودرو، ماشین‌های یخ‌ ساز تجاری، تجهیزات تفریحی و پنجره‌ها و نورگیرهای مخصوص یخچال و فریزر تولید می‌کنند.

Briteline Extrusions

یک شرکت تولیدی سفارشی است که اکستروژن های آلومینیومی را ارائه می‌دهد. مجموعه قابلیت‌های این شرکت شامل سفت کردن، عملیات حرارتی، آنودایز، پوشش پودری و ساخت CNC است. دفتر مرکزی این شرکت در سامرویل، SC واقع شده است و از سال 1953 فعالیت خود را آغاز کرده است.

All Metal Sales، Inc

توزیع کننده‌ای است که طیف گسترده‌ای از مواد از جمله فولاد ضد زنگ، آلیاژهای هواپیما، تیتانیوم و آلیاژهای نیکل را ارائه می‌دهد. همچنین خدمات آهنگری، حفاری، تراشکاری، برش، نورد، جوشکاری و برش را عرضه می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در کلیولند، واقع شده است.

California Metal & Supply, Inc

یک شرکت تولیدی است که بخش‌های پتروشیمی، هوافضا، انرژی نظامی و خودروسازی را از جمله فلزات و آلیاژهایی به شکل میله‌ها، لوله‌ها، صفحات، ورق‌ها، لوله‌ها و میله‌ها تامین می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در سانتافه اسپرینگز، کالیفرنیا واقع شده است و از سال 1984 فعالیت خود را آغاز کرده است.

Beartech Alloys، Inc

توزیع‌کننده‌ای است که در زمینه‌های برنز، فولاد ضد زنگ، آلیاژهای مس، آلوم-برنز، تیتانیوم و آلیاژهای با دمای بالا که به شکل ورق‌ها، صفحات، اتصالات، شکل‌ها، فلنج‌ها، میله‌ها، لوله‌ها در دسترس هستند، تخصص دارد. این شرکت از سال 1997 فعالیت خود را آغاز کرده است.

سخن پایانی

بازار ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم بسیار گسترده است؛ زیرا توسط بسیاری از تامین کنندگان کوچک و متوسط و تعداد انگشت شماری از تولید کنندگان بزرگ اداره می‌شود.  

لازم به ذکر است که با افزایش تعداد عرضه ‌کنندگان جدید وارد بازار، سهم بازار این تولیدکنندگان قالب اکستروژن برتر دنیا در حال کاهش است.  تعدادی از شرکت‌ها برای تحقق فروش بهتر ادغام می‌شوند و پویایی بازار همچنان در حال تغییر است. پتانسیل رشد برای اکستروژن آلومینیوم بسیار زیاد است و شرکت‌های بیشتری برای استفاده از فرصت‌ها وارد این بخش می‌شوند.

مقالات مرتبط

آلومینیوم

چرا آهن نه؟

در دهه‌ها ورودی، آهن و آلومینیوم به عنوان دو از جمله مهمترین فلزات صنعتی، رشد چشمگیری در استفاده و کاربرد‌های خود داشته‌اند. آهن، با ویژگی‌های

بیشتر بخوانید »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1
Mihan-Alunminium-Ghadir-LOGO-1